تبلیغات
گیم کرافت: مرجع بازی های رایانه ای - پرفروش ترین بازی های زمان ( بخش آخر )

خیلی از شما بازی کننده ها به دنبال فروش هفتگی و ماهانه و یا سالانه بازیهای مورد علاقه خود هستید و از اینکه فروش انها مرزهای میلیون نسخه ای را رد می کند خوشحال می شوید اما آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که پرفروش ترین بازی ها، چه بازی هایی بوده اند ؟
چند هفته قبل یه نظر سنجی در سایت دنیای بازی قرار داده شد که از شما در مورد بازی های دنباله دار و انتشار دنباله برای بازی ها سوال می کرد ، اگر به فروش بازیهای موفق و پرفروش ترین ها نگاهی بیاندازید خودتان متوجه می شوید که بازیهای دنباله دار موفق چه سود کلانی را به جیب سازنده ها وارد می کند .

در این لیست نام بازی ها یا نام سری بازی ها آورده شده است و به یک نسخه خاص اشاره نشده است . در واقع این فروش ها مربوط به تمامی نسخه های منتشر شده از یک فرنچایز است.

 

بازی های پرفروش بالای ۱۰۰ میلیون نسخه ( در واقع این بازی ها موفق ترین بازی های دنیا هستند که در طول نسل ها همواره در کنار ما بوده اند و خیلی از بازی کننده ها خاطرات و لحضات خوبی را با این بازی ها داشته اند) :

Mario — 450.2122 million

Super Mario — 275.73 million —
Mario Kart — 80.08 million —
Mario Sports — 35.498 million —
Mario Party — 32 million —
Mario RPG — 12.2 million —

Pokémon — 219.28 million
Wii Series — 192.76 million

Wii Sports — 109.74 million—
Wii Fit — 43.15 million—

The Sims — 150 million
Tetris — 125 million
Grand Theft Auto — 114 million shipped

Final Fantasy — 102.04 million

  • آخرین تنظیم و بروز رسانی لیست پرفروش ترین بازی ها تاریخ ماه May سال ۲۰۱۲ می باشد.
  • بعضی از بازی های دانلودی که بر روی گوشی های تلفن همراه نسل جدید نیز استفاده میشوند مانند پرندگان خشمگین در این لیست وارد نشده اند چرا که از میزان فروش دقیق میلیون نسخه ای انها اطلاعات کاملی در دسترس نیست .

پایان

آخرین مطالب