گیم کرافت: مرجع بازی های رایانه ای
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


گیم کرافت یکی از سایت های مربوط به مسائل دنیای وسیع گیم است
ما در گیم کرافت مطالب سایت های معروف خارجی را ترجمه می کنیم و انتشار میدهیم و یا ویدیو آپلود و در اختیارتان قرار میدهیم
امیدوارم زحمات ما برای شما خوشایند باشد
اگر مایل به نویسندگی در گیم کرافت هستید در بخش نظرات اعلام کنید
خواهشا نظر یادتون نره.انصافا دل سرد میشم وقتی میبینم نظرات خیلی کمه

مدیر وبلاگ : پسر خوشگل
نظرسنجی
ایا با گذاشتن تریلر های Full Hd موافق هستید؟حجم این گونه تریلر ها خیلی بالاستبازسازی یک بازی دوست داشتنی به شکلی که دوباره بازیکنان به آن علاقه مند شوند، کار دشواری است و خیلی ها در انجام آن موفق نمی شوند. اما استودیوی Firaxis در حالیکه سازنده اصلی سری XCOM نبوده، به خوبی توانسته آن را بازسازی کند و یک عنوان بسیار خوب در اندازه های نام خودش را راهی بازار کند. سازندگان سری بازی های Civilization در این بازی آنقدر خلاقیت به خرج داده اند که در کمتر بازی استراتژی ای مانند آن را مشاهده خواهید کرد.

داستان

از نام بازی مشخص است که در آن با چه داستانی باید روبرو باشیم. باز هم حمله بیگانه ها که در بازی های استراتژی بارها و بارها به آن پرداخته شده در این بازی هم مورد توجه قرار گرفته است. بازی در آینده ای نه چندان دور رخ می دهد که بیگانه ها به حمله ای وسیع به کل سیاره زمین دست می زنند و کشورهای مختلف برای مبارزه با آن ها تشکیلاتی به نام XCOM را برپا می کنند. XCOM بزرگترین تشکیلات نظامی ای می شود که انسان ها تا این لحظه در تاریخ به وجود آورده اند و از طرف دیگر این پایگاه برای آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اینجا یک مکان نظامی، تحقیقاتی است که تمام تکنولوژی های جدید برای مبارزه با بیگانه ها در آن آزمایش و تولید می شوند. بازیکنان در Enemy Unknown به عنوان فرمانده مرکز XCOM انتخاب می شوند و وظیفه دارند که قدرتمندانه با بیگانه ها مبارزه کنند و دنیا را نجات دهند. در طول بازی میان پرده ها و صحنه های سینمایی جالبی هم طراحی شده اند که دیدن آن ها در یک بازی استراتژی بسیار هیجان انگیز و زیبا است. از طرف دیگر، کنترل نزدیک روی شخصیت ها نیز باعث می شود تا ارتباط بیشتری با بازی و داستان آن برقرار کنید.

گرافیک

Enemy Unknown در گرافیک از نوآوری های جالبی استفاده کرده است. گرافیک بازی حالتی کارتونی-فانتزی دارد. این موضوع از طراحی شخصیت ها و نوع طراحی های محیط و رنگ بندی ها مشخص است، اما در این گرافیک فانتزی از المان های بازی های خشن نیز استفاده شده و در طول بازی شاهد صحنه های خونین، نبردهای اکشن زیبا، انفجارهای بزرگ و... خواهید بود. جزئیات به کار رفته در محیط، در سطح خوبی قرار دارد و نبود مشکلات اجرایی از قسمت های مثبت بازی به حساب می آید. طراحی نیروهای مختلف و سربازان نیز بسیار جالب صورت گرفته است. بازی این امکان را فراهم کرده تا بتوانید از نمایی بسیار نزدیک و شبیه به سوم-شخص سربازان را کنترل کنید.

از این نما می توانید جزئیات به کار رفته در طراحی آن ها را مشاهده کنید. حتی در برخی میان پرده ها شاهد این هستید که انیمیشن های صورت قابل قبولی هم برای شخصیت ها طراحی شده اند. بسیاری از صحنه های سینمایی از نمای نزدیک نشان داده می شوند که نه تنها زیبایی بازی را به تصویر می کشند، بلکه هیجان بیشتری هم در آن به وجود می آورند. افکت های تصویری مانند انفجارها، تیراندازی ها و تخریب ها نیز از دیگر قسمت های خوب بازی به حساب می آیند. شاید گرافیک بازی با توجه به حالت فانتزی ای که دارد، برای بسیاری از کاربران جذاب به نظر نرسد، اما با توجه به بازسازی بسیار خوب بازی و روندی که در پیش می گیرد، سبک گرافیکی، واقعاً زیبا از کار درآمده است.

موسیقی/صداگذاری

صداگذاری روی شخصیت های بازی می توانست کمی بهتر صورت بگیرد و دیالوگ ها با هیجان و جذابیت بیشتری بیان شوند. البته با توجه به اینکه Enemy Unknown یک عنوان استراتژی است، نمی توان این قسمت را با بازی های اکشن مقایسه کرد. اما فضای درگیرانه و نبردهای سنگین بازی می توانستند با دیالوگ های زیباتر و حماسی تری نمایش داده شوند. افکت های صوتی بازی بسیار خوب از کار درآمده اند و در زمان مبارزه ها شما را وارد فضای بازی خواهند کرد. همچنین موسیقی های این بازی نیز ساخته آقای مایکل مک کان (Michael McCann) است که در بازی هایی مانند Splinter Cell: Double Agent و Deus Ex: Human Revolution آهنگسازی کرده است. موسیقی های بسیار خوب و جذابی برای این قسمت طراحی شده و تنوع آن ها باعث زیباتر شدن بازی شده است.

گیم پلی

اما موضوع اصلی بازی XCOM: Enemy Unknown مربوط به گیم پلی آن می شود. گیم پلی این بازی را می توانیم کاملاً مختص خود آن بنامیم. تجربه استودیوی Firaxis در ساخت بازی های استراتژی باعث شده که Enemy Unknown چیزی فراتر از حد انتظار باشد. گیم پلی بازی بسیار متنوع، زیبا و بی نهایت چالش برانگیز است. در این بازی با ترکیبی از چند سبک مختلف مواجه می شوید. سبک های نقش آفرینی، استراتژی نوبتی و المان های تاکتیکی که با سبک RTS ترکیب شده اند تا جادوی این بازی را به وجود بیاورند. همان طور که در قسمت داستان اشاره کردیم، شما به عنوان فرمانده در مرکز XCOM قرار دارید.

مرکز XCOM شامل تشکیلات بزرگی می شود که شما در طول بازی باید آن را ارتقاء دهید و بخش های مختلفی به آن اضافه کنید. این مرکز به حالت Side-Scroll نمایش داده می شود و حالتی مانند خانه مورچه را به تصویر می کشد. شما باید برای این قسمت تشکیلات جدیدی به وجود بیاورید، اتاق ها و سیستم های جدید خریداری کنید تا بتوانید در زمان مبارزه ها قدرت لازم جهت مقابله با بیگانه ها را داشته باشید. می توانید بیگانه ها را به اسارت بگیرید و به XCOM بیاورید تا روی آن ها آزمایش های مختلف صورت بگیرد و سلاح هایی ساخته شوند که بتوانند بیگانه ها را از بین ببرند. هر چقدر در این قسمت بتوانید پایگاهی قدرتمند درست کنید، در زمان مبارزه ها نیز از تکنولوژی های قوی تری برخوردار خواهید بود و می توانید عملکرد بهتری داشته باشید.

در زمان مبارزه ها نیز بازی به سبک Turn-Based تغییر می کند و بازیکنان با یک حالت نوبتی بسیار جذاب روبرو می شوند. در این حالت، دوربین بازی به حالت ایزومتریک تغییر حالت می دهد و حتی می توانید در زمان مبارزه ها دوربین را به سرباز خود بسیار نزدیک کنید تا موقعیت او را بهتر بررسی کنید. سربازها را نباید بدون برنامه ریزی حرکت دهید. برای حرکت دادن آن ها، بهتر است خود را در یک بازی سوم-شخص فرض کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که پنهان شدن پشت پناهگاه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. سرباز خود را باید در مکان های مختلف قرار دهید که هم امنیت کافی داشته باشد و هم بتواند روی محیط تمرکز داشته باشد.

پنهان کردن سربازها پشت اتومبیل ها و چیزهایی که امکان آتش گرفتن و ترکیدن دارند، کار بسیار اشتباهی است. اگر سربازان شما دارای تکنولوژی های قوی باشند و از سلاح های جدیدی که در مرکز XCOM ساخته می شوند، استفاده کنند، در زمان مبارزه از میزان شجاعت بیشتر و قدرت حمله و دفاعی بیشتری برخوردار خواهند بود. در برخی موارد، ممکن است سرباز شما در مقابله با بیگانه ها بترسد. در این حالت او فقط سعی می کند تا خودش را نجات دهد. برای اینکه بتوانید دوباره از او استفاده کنید، باید سایر سربازان را به نزدیکی او ببرید و یا قدرت های بیشتری برای او بخرید. سیستم ارتقاء قدرت های سربازان، باعث شده که سبک نقش آفرینی را نیز در بازی مشاهده کنیم.

این قسمت به همان اندازه که در بازی های RPG اهمیت دارند، در این بازی نیز مهم هستند. همچنین هر چه بتوانید سربازان خود را بیشتر در بازی زنده نگه دارید و از آن ها بهترین استفاده را ببرید، درجه آن ها بالاتر می رود و در نتیجه نقش بهتری را در تیم شما ایفا می کنند. در هر مرحله از بازی، تنها کنترل چند سرباز یا گروهی از روبات را به دست می گیرید و در استفاده از آن ها باید دقت لازم را داشته باشید. در XCOM نقشه مجازی کره زمین قرار دارد که در هر قسمت آن با یک درگیری و آشوب روبرو هستید. بازی در این بخش به گونه ای است که به طور کامل نمی توانید بیگانه ها را از بین ببرید. هر قسمتی را که از وجود بیگانه ها پاک کنید، فشار آن ها روی کشورها و مناطق دیگر بیشتر می شود و کشته های بیشتری برجا می گذارند. ترکیب این قسمت ها با یکدیگر باعث شده که Enemy Unknown واقعاً منحصر به فرد باشد و حتی بازیکنان جدیدتری را به سمت خود بکشاند.

نتیجه گیری

XCOM: Enemy Unknown یک عنوان بسیار زیبا و چالش برانگیز برای بازیکنان خواهد بود. یک بازی نرم و روان که می تواند طرفداران PC و کنسول ها را سرگرم کنند و سبک جدیدی را پیش روی آن ها قرار دهد.

منبع:پردیس گیم

نوع مطلب : نقد و برسی بازی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پسر خوشگل
شنبه 22 مهر 1391
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگلFuture Google PR for soheil1200.mihanblog.com - 5.04
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای گیم کرافت: مرجع بازی های رایانه ای محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic